podcast-ipcko:-ako-ochranit-deti-na-internete?

PODCAST IPčko: Ako ochrániť deti na internete?

Možno ste to zažili aj vy. Kým ste sa nestali rodičom, alebo blízkym dieťaťa, internet bol pre vás relatívne príjemným miestom, kam ste sa chodili zabaviť, čerpať nové informácie, komunikovať so známymi aj neznámymi ľuďmi, oddýchnuť si… Skrátka, cítili ste sa na ňom bezpečne. S novou perspektívou zodpovednosti za mladého človeka a zvlášť toho v školskom veku, sa však váš vzťah k tomuto prostrediu mohol začať postupne meniť. Až možno dospel do bodu, kedy máte pocit, že už mu ani trochu nerozumiete, vôbec nestíhate sledovať jeho najnovšie trendy a ste si vedomí a vedomé toľkých nebezpečných stránok a fenoménov, že by ste to najradšej podľa legendárneho výroku celé zakázali.

Samozrejme preháňame, ale ak by to tak aj bolo, vôbec by sme sa vám v IPčku nečudovali. Technológie naozaj idú neuveriteľným tempom dopredu, čoraz viac z našich životov sa presúva do virtuálneho prostredia, každý deň vznikajú nové a nové sociálne siete a platformy a pre mladých ľudí je až nevyhnutné byť aktívnym členom online komunít a zapájať sa do ich diania.

Na našich poradniach intenzívne vnímame starosti, neistotu a obavy mnohých rodičov z technológií a internetu, a preto sme sa rozhodli im pomôcť. Vytvorili sme pre nich knižku, sprievodcu online svetom a jeho najnovšími trendmi, sociálnymi sieťami a užitočnými radami, ako ochrániť dieťa pred jeho nástrahami a zároveň mu ho dovoliť bezpečne skúmať.

A to je aj téma tohto podcastu. Na to, kedy a prečo sa pre nás internet stáva hrozbou, ako jemu a aj našim deťom v ňom lepšie rozumieť, čo sú v súčasnosti jeho najväčšie výzvy a ako sa aj v tomto prostredí starať o svoje duševné zdravie, nám odpovedal psychológ a riaditeľ IPčka PhDr. Marek Madro, PhD., MBA a špeciálna pedagogička a interná supervízorka projektu Online terénna práca PaedDr. Zuzana Juráneková, MBA.

ZDROJ: IPčko.sk